2017 оны 06 сарын 22 04:40 минут.

Говьсүмбэр аймгийн Математикийн багш нар Улсын математикийн 53-р олимпиад танилцаад ирлээ.

2016-2017 оны хичээлийн жилийн Математикийн олимпиад Анхдагч түмний өлгий Булган аймагт Монгол улсын гавъяат багш, Доктор, Профессор Дамбын Шагдар агсаны нэрэмжит болон зохион байгуулагдлаа. Аймгийн засаг даргын тамгын газар, Нийгмийн бодлогын хэлтсийн дэмжлэгтэйгээр Математикийн багш нар улсын олимпиад хэрхэн зоаион байгуулагддаг талаар туршлага судлаад ирлээ. Олимпиадад 21 аймаг, 9 дүүргийн 42 баг, 162 сурагч, 66 багш, нийт 228 оролцогч оролцож шилдгүүдээ шалгарууллаа.

9 дүгээр ангийн төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: О.Мишээл – УБ Шинэ Монгол сургууль
2-р байр, мөнгөн медаль: Д.Чингүүн – УБ 1-р сургууль, Ш.Билэгжаргал – УБ 11-р сургууль, А.Алтансүх – УБ 11-р сургууль
3-р байр, хүрэл медаль: А.Нямдаваа – УБ Сант сургууль, А.Пүрэвзаяа – УБ Олонлог

10 дугаар ангийн төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: Б.Батмэнд – УБ 1-р сургууль
2-р байр, мөнгөн медаль: Ц.Ганхөлөг – УБ Сант сургууль, С.Арманбек – УБ Эмпати
3-р байр, хүрэл медаль: Н.Бямбасүрэн – УБ 1-р сургууль, Г.Батбуян – УБ Олонлог, Б.Цог – УБ Сант сургууль

11 дүгээр ангийн төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: Х.Санжаахүү – УБ Эмпати
2-р байр, мөнгөн медаль: М.Лханаажав – УБ Олонлог сургууль
3-р байр, хүрэл медаль: Б.Нурсауле- УБ 11-р сургууль, Р.Амударь– УБ Олонлог сургууль, Б.Долгормаа – УБ Олонлог сургууль, А.Билэгжаргал – УБ 11-р сургууль

12 дугаар ангийн төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: Г.Өнөржаргал – УБ 11-р сургууль
2-р байр, мөнгөн медаль: Д.Алтангэрэл – УБ Эмпати, С.Цэнд-Аюуш – УБ Эмпати
3-р байр, хүрэл медаль: Г.Амарсанаа – УБ 11-р сургууль, Б.Ганхуяг – УБ 11-р сургууль, Н.Эрхэс – УБ Оюунлаг сургууль

Бага ангийн багш төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: М.Отгонжаргал – УБ 1-р сургууль
2-р байр, мөнгөн медаль: П.Чимэг – УБ Олонлог
3-р байр, хүрэл медаль: Б.Жаргалсүрэн – УБ, Орчлон сургууль, М.Чинчимэг – УБ, Олонлог сургууль

Дунд ангийн багш төрөлд:
1-р байр, алтан медаль: М.Батбилэг – УБ Орчлон сургууль
2-р байр, мөнгөн медаль: Б.Ганбат – УБ Эмпати
3-р байр, хүрэл медаль: Б.Зоригтбаатар – Хөвсгөл

“Цонхлон сан” ивээн тэтгэгчийн шагналаар:
Шилдэг багш: Мягмарын Батбилэг /УБ Орчлон сургууль/
Шилдэг сургууль: УБ хотын Нэгдүгээр сургууль
Нэрэмжит шагналаар: Амгалангийн Учрал-Эрдэнэ /Булган аймгийн Булган сумын 1 дүгээр сургуулийн 10-р ангийн сурагч/
Нэрэмжит шагналаар: Батболдын Батсамбуу /Хөвсгөл аймгийн Дэлгэрмөрөн сумын 9 дүгээр ангийн сурагч/ нар тус тус шалгарсан байна.

Багийн дүнгээр:
1-р байр: Улаанбаатар хотын баг
2-р байр: Хөвсгөл, Архангай аймгийн 2 дугаар багууд
3-р байр: Баянхонгор, Өвөрхангай, Архангай аймгийн 1 дүгээр багууд эзлэн манай аймаг 21 аймаг, 9 дүүргийн нэгдсэн дүнгээр 12 дугаар байрт орлоо.

Манай аймгийн хувьд Бага ангийн багшийн төрөлд Ц.Нарангэрэл, Дунд ангийн багшийн төрөлд Г.Байгалмаа, 9-р ангийн төрөлд О.Намуундарь, 10-р ангийн төрөлд Л.Хонгорзул, 11-р ангийн төрөлд О.Мөнхмаа, 12-р ангийн төрөлд О.Энхболд, Б.Цэрэндорж нар амжилттай оролцлоо. Багш сурагчиддаа цаашдын сурлага хөдөлмөрт амжилт хүсье.

  • Нийтлэлийг түгээх :
  • Үзсэн : 25
100 инженер хөтөлбөрийн танилцуулга хийгдлээ

Сэтгэгдэлгүй